O nás

Martina, Lektorka

Ciao, volám sa Martina. Do Talianska som sa zamilovala na mojej prvej dovolenke, keď som mala desať rokov. A táto „láska“ mi ostala dodnes. Mám rada všetko talianske, teda aj taliančinu, ktorá sa stala mojou prácou aj koníčkom. Teším sa z každého študenta, ktorému učaroval tento jazyk a preto sa vždy snažím prispôsobiť jeho potrebám, požiadavkám, očakávaniam…

Vyštudovala som Filologickú fakultu UMB v Banskej Bystrici, prekladateľstvo a tlmočníctvo, taliansky jazyk a kultúru – slovenský jazyk a literatúru. Potom som absolvovala doplňujúce pedagogické štúdium na Filozofickej fakulte PU v Prešove a didaktiku talianskeho jazyka na Pedagogickej fakulte KU v Ružomberku. V talianskom jazyku a spôsoboch výučby sa neustále vzdelávam na rôznych kurzoch a seminároch.

Po skončení štúdia som dva roky pôsobila ako externá prekladateľka a tlmočníčka talianskeho jazyka. To však nebolo pre mňa 🙂 Radšej mám kontakt s ľuďmi a preto ma teší odovzdávať moje vedomosti ďalej. Taliančinu vyučujem nepretržite od roku 2005 v košických firmách, v jazykových školách, od roku 2010 aj na stredných školách a dodnes som vyučovala TJ aj stovky jednotlivcov.

Venujem sa všetkým úrovniam, všetkým vekovým kategóriám a aj rôznym oblastiam jazyka. Snažím sa, aby hodiny boli efektívne, zábavné a obohatené o talianske reálie. Pripravím aj na medzinárodné skúšky z talianskeho jazyka PLIDA, príp. na maturitu a prijímacie skúšky na VŠ.

natalia_taliancinakosice

Natália, Lektorka

Ahojte! Volám sa Natália a už zopár rokov učím taliančinu. Do tejto práce som sa úplne zamilovala, rovnako ako kedysi dávno do Talianska. Zbožňujem ich kuchyňu, hudbu, kultúru a aj ich jedinečný temperament. Na hodinách sa snažím vytvoriť taliansku atmosféru so všetkým čo k tomu patrí.

Študovala som 3 roky na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre odbor taliansky jazyk a kultúra a 2 roky na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo. Od začiatku ma to akosi najviac ťahalo k učeniu, a preto sa teším z každého študenta so zápalom a vášňou, rovnakou akú som mala ja sama. Tempo a témy na hodinách sú individuálne prispôsobené každému na mieru. Učím všetky vekové kategórie ako aj úrovne jazyka. 

Ak máte záujem o tento krásny jazyk a chcete lepšie spoznať túto očarujúcu krajinu, neváhajte! Už teraz sa na vás teším. 

tomas_taliancinakosice

Tomáš, Lektor

Ciao, mio nome è Tomáš. Môj vzťah s taliančinou začal, keď moja sestra odišla pracovať do Talianska. Napokon sa usadila v najkrajšom alpskom regióne Dolomitov v známej čarovnej doline Val Gardena, kde si založila rodinu. Takže znalosť taliančiny sa mi hodila rovno pre komunikáciu s rodinou.

Začal som ju študovať na gymnáziu, potom na Univerzite Učiteľstvo talianskeho jazyka a literatúry a histórie. Počas štúdia som šiel na nezabudnuteľný kurz all´Università per Stranieri di Siena v srdci Toskánska, na kurz v Casci v jedinečnej Umbrii a pár mesiacov som prežil v stredovekom augustiniánskom kláštore v Tolentine v Marche.

Po škole som hneď začal podnikať v debničkovom predaji v Košiciach a taliančina mi chýbala. Som totiž veselý a otvorený, takže vždy po príchode do Talianska vždy ožijem a rozžiarím sa. 

Po ukončení podnikania som sa opäť pustil do doučovania. Učím s radosťou a rád hľadám pre každého témy, ktoré ho bavia: aktuálne udalosti, správy o športe, piesne, videá a všetko čo kreativita prinesie.